FB Pixel Code Przejdź do treści głównej
Fundusze Europejskie dla Śląskiego perspektywa 2021-2027

Cyfrowa Transformacja w Zasięgu Ręki z Projektem ADMA TranS4MErs


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2024-06-07 12:55

W obliczu szybko zmieniającego się świata technologii polskie przedsiębiorstwa stają przed szansą przekształcenia swojej działalności. Mogą to zrobić między innymi dzięki ADMA TranS4MErs. Projekt finansowany z programu Horyzont 2020 otwiera drzwi do potencjału cyfrowych innowacji.

Czym jest ADMA TranS4MErs?

Projekt ma na celu wspomaganie przedsiębiorstw produkcyjnych w transformacji cyfrowej poprzez szereg usług o charakterze doradztwa biznesowo-technicznego, tj.:

  • audyt technologiczny;
  • mentoring;
  • innowacyjny proces usług i szkoleń.

Projekt ten jest kluczowy dla firm w Europie, które dążą do pełnej adaptacji do standardów Przemysłu 4.0 oraz do tworzenia Fabryk Przyszłości, odpowiadając na wyzwania związane z digitalizacją i wdrażaniem zrównoważonych praktyk zgodnych z Zielonym Ładem. ADMA TranS4MErs skierowany jest do przedsiębiorców z sektora MŚP.

Liderem konsorcjum projektowego jest irlandzka firma badawcza IRISH MANUFACTURING RESEARCH COMPANY LIMITED BY GUARANTEE (IMR) działająca w ramach Lotniczego Parku Przemysłowego z siedzibą w Rathcoole/Dublin. Konsorcjum tworzy oprócz tego 31 partnerów z Niemiec, Hiszpanii, Danii, Bułgarii, Węgier, Łotwy, Szwecji, Włoch, Francji, Finlandii, Rumunii, Cypru, Malty, Grecji, Słowacji, Estonii, Luksemburga, Portugalii, Słowenii, Czech, Litwy, Austrii, Belgii, Holandii, Chorwacji oraz Polski.

Ekspercka wiedza i doświadczenie

Dzięki wdrożeniu projektu możliwa jest współpraca z doświadczonymi konsultantami oraz partnerami, którzy gwarantują wysoki poziom usług techniczno-inżynieryjnych. Są to m.in.:

  • Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP z Warszawy;
  • Agencja Rozwoju Mazowsza SA ARMSA z Warszawy.

Co można zyskać w ramach projektu?

Korzyści w ramach projektu przyznawane są w dwóch fazach. Pierwsza z nich oferuje bezpłatny voucher na 8 godzin usług konsultacyjnych, podczas których przeprowadzony zostanie skan gotowości do transformacji cyfrowej (ADMA). Dla osób zainteresowanych będzie opracowany wstępny plan wdrożenia transformacji w przedsiębiorstwie. Dokumenty te będą dużym wsparciem przy budowaniu strategii wdrażania innowacji cyfrowych i przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie ze środków UE.

Druga faza umożliwia przedsiębiorcom otrzymanie bezpłatnego vouchera na 40 godzin usług techniczno-inżynieryjnych, dostosowanych do specyficznych potrzeb przedsiębiorstwa. Usługę będą świadczyć eksperci z Sieci Badawczej Łukasiewicz - Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP.

Termin zgłoszeń do projektu

Nabór dla osób zainteresowanych trwa do 17 czerwca 2024 roku. Zgłoszeń można dokonywać:

  • mailowo: na adres adma@fgsa.pl;
  • telefonicznie: 32 72 85 620, - 621, -622;
  • osobiście: Fundusz Górnośląski SA, Katowice Aleja Roździeńskiego 188.

Więcej informacji można znaleźć również na stronie projektu: https://trans4mers.eu.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś